Nové nahrávky

ARC
"Arkhangelsk"

ARC

AARNI
"Tohcoth"

AARNI

Z našeho e-shopu

ARC
"Arkchangelsk"

AARNI
"Tohcoth"

GOSPEL OF THE FUTURE
"s/t "

Novinky

600 titulů v e-shopu Epidemie Records za velmi speciální cenu

V souvislosti s připravovaným novým e-shopem, který plánujeme spustit v červenci 2017 dochází také k celkové reorganizaci našeho skladu. Jak jsme již zmiňovali minule, mnoho titulů ze současného e-shopu v tom novém již nenaleznete. Nyní přicházíme s nabídkou velmi speciálních cen na 600 titulů. Mnoho titulů je v cenové kategorii 50 Kč, 80 Kč, 100 Kč. Pokud vás tam něco zaujme, budeme rádi když této možnosti využijete. Můžete si za směšný peníz rozšířit své sbírky i hudební obzory a nám tím pomoci pročistit sklad a realizovat tvorbu nového e-shopu. Pro úplnou nabídku stačí kliknout na sekci Slevy.

30.05.2017

Chystané změny v e-shopu EPIDEMIE RECORDS

V těchto dnech začínáme pracovat na zbrusu novém e-shopu Epidemie Records, který spustíme pravděpodobně v červenci. Nový e-shop bude vizuálně i uživatelsky příjemnější i přehlednější. Zároveň dojde k velké selekci distribuovaných titulů a mnoho titulů ze současného e-shopu v tom novém již nenajdete. Týká se to především různých obskurnějších titulů, které máme už třeba jen v posledním kuse, většiny výprodejových titulů, hodně starých titulů atd. Pokud tedy uvažujete o tom doplnit si sbírky právě o tyto tituly, máte možnost několik posledních týdnů.

17.05.2017

Jarní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 170404-7aq8.jpgPrávě proběhla rozsáhlá aktualizace e-shopu Epidemie Records. Tradičně celá řada novinek, jakožto i starších titulů, které máme opět k dostání. Máme nové album Winter britské post black metalové kapely FEN, nové album pozoruhodné islandské black metalové kapely DYNFARI, třetí album belgických CULT OF ERINYES, nové album pozoruhodného projektu LETHE hrající avant-gardní metal / experimental / trip hop, krásnou zasněnou desku Metanoia od maďarských THE MOON AND THE NIGHTSPIRIT, originální německé doomaře DOOMED, experimentující a stále hledající norské ULVER, melancholické náladotvůrce LES DISCRETS. Z domácí scény potom nové album black metalových INFERNO či MALLEPHYR, nebo funeral doom metalové QUERCUS. Je toho všeho samozřejmě mnohem, mnohem více. Pro více detailů stačí navštívit náš e-shop, kliknout na sekci Nové zboží a ponořit se do naší kompletní nabídky, která čítá téměř 2 000 velice různorodých titulů.

04.04.2017

DYING PASSION – Black Threads CD

Zvětšit obrázek - 161206-c1yp.jpgOsmé řadové album šumperské stálice přináší na ploše 50-ti minut 10 skladeb křehké náladotvůrné melancholické hudby s dominantním ženským vokálem.

Každému z nás se už někdy stalo, že myslí na nějakou písničku, přehrává si ji v duši a najednou - ji někdo nahlas zpívá, až to s námi trhne překvapením. Nebo když člověk hledá slovo, kterým by vystihl myšlenku, která se mu právě zrodila v hlavě, a v tom ji řekne někdo úplně jiný, jakoby se napojil na naši mysl nějakým neviditelným datovým kabelem. Ať chceme nebo ne, jsme spojeni a propojeni. Nad celým tímto naším světem se nachází pavučina černých vláken, kterými běží naše myšlenky, pocity, bolest, radost i tužby úplně stejně, jako když do pavučiny skutečné vlétne moucha, spadne kapka vody, nebo se do ní opře vítr. Je černá nikoliv proto, že by snad ona barva měla vystihovat špatné, ale proto, že naše prostředky jak to popsat jsou velmi omezené. Stejně jako v případě temné hmoty, což je termín pro něco, co z té největší části tvoří náš vesmír, tedy i nás samotné a my nemáme ani zdání, co to vlastně je. A vlastně je to tak i s hudbou samotnou. Není, a přesto nás dokáže nést vysoko a daleko, být nám mostem nad rozbouřenými vodami, klidným přístavem mysli, dávat nám křídla i způsobit lásku. A proto buďme v případě našich myšlenek obezřetní a vyvarujme se těch zlých, negativních a destruktivních. Protože nevíme, co se s nimi na druhém konci vlákna může stát. A stejně jako se vším, platí jedno, co dáš to i dostaneš. Tedy dávejme a dostávejme jen dobré. O tomhle a o pocitech, které z toho plynou, je toto CD.

Nahrávalo se ve Spacosh Studios pod vedením Martina Spacoshe . Album Black Threads vychází 19. 12. 2016 pod hlavičkou Epidemie Records v limitované (300 ks) ručně číslované digipackové edici.

Dying Passion

06.12.2016

DWARFSTAR - Perplexing Reality CD

Zvětšit obrázek - 161206-g771.jpgSpolupráce labelu Epidemie Records s maďarskou scénou má dlouhou tradici, která sahá do roku 2009 kdy jsme objevili Thy Catafalque a vydali jejich fenomenální album Róka Hasa Rádió. V pozdějších letech jsme vydali v reedici předchozí album Thy Catafalque Tünö Idö Tárlat a neofolkové projekty Larrnakh , Woodland Choir a martial industriální Kriegsfall-U. Nyní s velikou radostí představujeme náš další pozoruhodný objev tamní scény. DWARFSTAR je tajemný rituální dark avantgarde transcendental projekt s kořeny v hluboké undergroundové black metalové scéně.

Album Perplexing Reality přináší 5 kompozic na ploše 61 minut a vychází v limitované edici 300 ručně číslovaných kopií v jewel case balení.

Lahůdka pro příznivce novějších Ulver, Manes a ambientních pasáží Thy Catafalque.

Dwarfstar has a strong spiritual background which is rooted in the ideas of Transcendental Voidism. Both the lyrics and the atmospheres concentrare on the Gnostic Knowledge, which helps to liberate the Transcendental Souls of human creatures from the prison of the material cosmos, from the claws of the transcendental paradoxon. Dwarfstar has nothing to do with those very popular empty-headed so called "satanic" views which are based mostly on goalless self-destruction, goalless hatred towards mankind, worshipping „darkness” etc. while in the background the so called followers are into partying, friendship, love and sex. NO!! Dwarfstar is a real manifestation of Rebellious Spirit and has two concrete goals: 1. God-Man realization (to reach the final Enlightenment) 2. To inspire the others (only the real Seekers) on their way of searching for the final Enlightenment. Of course the music of Dwarfstar is recommended for every open minded listener who like dark atmospheres in music and/or musical avantgardism, but this project can be completely appreciated only by the Real Spiritual Seekers (if there is any amongst the listeners of modern extreme music). Very important to mention that however Dwarfstar is deeply spiritual, but not religious at all. Dwarfstar concentrates on pure spiritual values, beyond the level of the religious rituals and religious force-glorification. Of course if somebody still needs some religious rituals which are useful for the given person on his/her own way of inner development, that is absolutely understood and not refused at all. But it does not mean, that Dwarfstar should ever support any kind of religious idiotism (the ways of holy blasphemy). When it comes to those forms of religious attitude which are based on zealotry, blind-belief, blind following and often malignant hypocrisy, Dwarfstar is definitely anti-religious. Dwarfstar also refuses the life-standards of the modern world and it's decadent societies. Also very important to mention, that Dwarfstar does not represent any political or nationalistic views.

06.12.2016

Starší novinky

Jazyk

CZ EN

Připravujeme

DYING PASSION - Black Threads CD

19. 12. 2016

DWARFSTAR - Perplexing Reality CD

19. 12. 2016

O nás

Počátky vydavatelství EPIDEMIE RECORDS sahají do roku 1993, kdy se z malé distribuce fanzinů a demokazet zrodil D.I.Y. hardcore / punk / grind label.

V druhé polovině devadesátých let minulého století vcházíme ve známost jako vydavatelství orientující se především na death metal a grindcore, s občasnými výlety směrem k experimentálním žánrům.

Současný profil vydavatelství je jen velice těžko definovatelný, dáváme prostor rozličným hudebním žánrům, ale nejčastěji a nejraději vydáváme to, co se nejvíce líbí nám – drone, ambient, black metal, funeral doom, avantgardní metal. Velký důraz klademe také na grafické provedení a celkové zpracování vydávaných titulů, kterých máme doposud zrealizovaných více něž 80.

Kromě vydavatelské činnosti provozujeme také rozsáhlou distribuci hudebních nosičů formou zásilkové služby.

Příležitostně se také zabýváme pořádáním koncertů a děláme i klubový festival PRAGUE APOCALYPTIC EVENING, který si klade za cíl představit v Praze to nejlepší ze světové dark ambient / folk / industrial scény.

Ikonky

Epidemie Records